Najpiękniejsze miejsca w Tajlandii

Wybierając się do tak pięknego i egzotycznego miejsca jak Tajlandia, trudno wybrać, w które miejsca wybrać się trzeba koniecznie, a do których „tylko” warto. Najczęściej ogranicza nas czas i pieniądze, dlatego przed podróżą spędzamy wiele godzin na to, by dokonać selekcji w taki sposób, by stracić jak najmniej. Czasem jednak powinniśmy pozwolić sobie na trochę spontaniczności i przestać wywierać na sobie presję. Przecież może się zdarzyć, że o najpiękniejszych miejscach powie nam jakiś lokalny mieszkaniec. Tymczasem my spróbujemy opowiedzieć trochę o magicznych miejscówkach, które dobrze mieć na uwadze podczas wycieczki do Tajlandii.

Plaże jak z obrazka
Na pewno nie raz zastanawialiście się, czy te pięknie wyglądające na zdjęciach plaże są takie w rzeczywistości, czy to efekt photoshopa i dobrego kadru. Tajlandia oferuje nam iście rajskie widoki, dużo piękniejsze niż te z obrazka! Trzeba mieć jedynie na uwadze, że na tzw. szlakach turystycznych możemy przeżyć rozczarowanie, bo plaże będą zatłoczone przez turystów, zniszczone i zaśmiecone. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto wcześniej rozejrzeć się za bardzie ustronnym miejscem. Dla miłośników aktywności poleca się plaże na wyspie Ko Kut. Raczej rzadko zdarza się spotkanie typowych plażowiczów, te plaże odwiedzają głównie wytrawni podróżnicy i miłośnicy Azji. Mieszkańców wyspy Ko Kut jest zaledwie 2000, dlatego wyspa sprawia wrażenie odludnej. Co prawda wybudowano tutaj trochę hoteli i mniejszych resortów, lecz nadal najchętniej spędza się czas eksplorując dziewicze dżungle i obserwując dzikie zwierzęta. Jest tu także kilka szkół surfingowych, urocze rybackie wioski i tradycyjne restauracje. Wieczorem można się wybrać na spacer po plantacji palm kokosowych. Co więcej, na Ko Kut nie ma zbyt wielu dróg, a ruch samochodowy praktycznie nie istnieje, więc po wyspie najlepiej przemieszczać się za pomocą skutera lub własnych nóg. Gwarantujemy odcięcie się od całego świata i dużo czasu na myślenie.

Niedocenione Krabi
Krabi, czyli prowincja w południowej Tajlandii traktowane jest raczej jako punkt przelotowy pomiędzy tajskimi miastami, a nie jako pełnowartościowe miejsce do zwiedzania. Fakt, skomunikowanie Krabi z resztą regionów Tajlandii jest świetne, ale warto zatrzymać się tam na dłużej, by docenić urok tego rybackiego miasteczka. Na minus Krabi wpływa to, że nie posiada ono żadnej własnej plaży, ale za to można udać się na zwiedzanie historycznego portu. Miasto Krabi zalicza się do jednych z najstarszych w całym kraju, ze względu na badania archeologiczne, które potwierdziły informację, że kilkadziesiąt tysięcy lat wstecz, Krabi zamieszkiwały ludy pierwotne – znaleziono w jaskiniach proste narzędzia, prehistoryczne malowidła i szkielety. Być może z tego powodu na Krabi wierzy się w medycynę alternatywną (naturalną), której leki i wytwory bazują na roślinnością, którą lokalni ludzie zbierają w pobliskich lasach. Zachęcający może być też fakt, że na Krabi ceny są znacznie niższe niż w turystycznych miejscowościach. Wystarczy wyjść poza centrum przesiadek i udać się nieco w głąb miasteczka, by przekonać się, jak tanio zjemy i przenocujemy w tym miejscu. Niedaleko miasta znajdziemy jeden z najdziwniejszych zabytków Tajlandii, Jaskinię Tygrysa. Sama wyprawa do jaskini to prawdziwe wyzwanie, ponieważ przez gęstą dżunglę prowadzi nas kilkugodzinna ścieżka.

logo-footer

Tajlandia to kraina uśmiechu. Poznaj razem z nami jej najpiękniejsze miejsca, kulturę i egzotyczną kuchnię!

KONTAKT
Mail: kontakt@jagiello-debica.pl
Adres: ul. ul. Wólczańska 128/134, Łódź

wakacje i wczasy w tajlandii

Często czytane

Wiedza niezbędna do podróżowania samolotem
Co musisz wiedzieć zanim polecisz samolotem cz.1
Co musisz wiedzieć zanim polecisz samolotem cz.2

Bangkok i jego atrakcje
Najwyżej oceniane atrakcje turystyczne w Chiang Mai
6 rzeczy, które wypada wiedzieć o Tajlandii
© Copyright jagiello-debica.pl All Rights Reserved.