Ukryte skarby Tajlandii

Popularne turystyczne atrakcje Tajlandii z pewnością zasługują na zainteresowanie. Jednak planując podróż do tego kraju, zastanówmy się ile radości może nam sprawić odkrywanie mniej znanych klejnotów Krainy Uśmiechu. Po zwiedzeniu kilku sztandarowych zabytków, wypoczynku na jednej z pięknych tajskich plaż i imprezowaniu tętniącym życiem Bangkoku, możemy przecież udać się do kilku sekretnych miejsc, pozostających gdzieś na uboczu.

Jezioro Lotosu
Znajduje się w Tambon Chiang Haeo. Jest to mokradło znane przede wszystkim z ogromnej ilości różowych kwiatów lotosu. Przykrywają one praktycznie całą powierzchnię jeziora, tworząc niesamowity widok. Jezioro ukryte jest pośród wysokich traw i odwiedzane przez mieszkańców pobliskich wsi, którzy zbierają tu często ślimaki i łodygi lotosu do swoich potraw. Krystalicznie czyste wody jeziora są domem dla wielu stworzeń.

Wioska Bo Sang
Ręcznie robione papierowe parasole to jedna z najpopularniejszych pamiątek przywożonych w Tajlandii. Nie musimy jednak zaopatrywać się w nie na jednym ze słynnych targowisk. Wioska Bo Sang słynie z doskonałej jakości wyrobów tego typu. W wiosce można nie tylko nabyć parasole, ale również podejrzeć sposób ich produkcji. Prawie każdy mieszkaniec Bo Sang ma coś wspólnego z parasolami. Jeżeli ich nie wyrabia, to prowadzi sklep z szeroką ofertą tych cudownych pamiątek. Do Bo Sang warto udać się w styczniu. Wtedy możemy wziąć udział w festiwalu Bo Sang Umbrella.

Wodospady i jaskinie Parku Erewan
Ukryte w Parku Narodowym Erawan w Tha Kradan Wodospady Erawan to seria siedmiu niezwykłych wodospadów bębniących i rozpryskujących się na wapiennych tarasach, których górna część przypomina mitycznego trzygłowego słonia. Oprócz wodospadów, park ma również kilka jaskiń zwanych Mi, Wang Bahdan, Rua i Phartat. Jeśli planujemy odwiedzić ten park, koniecznie pamiętajmy o specjalnych turystycznych butach oraz dodatkowej warstwie ubrań.

Wat Pa Maha Chedi Kaew
Świątyni w Tajlandii nie brakuje, ale ta jedna jest wyjątkowa. Położony w Si Kaeo, kompleks świątynny Wat Pa Maha został zbudowany z ponad 1,5 miliona wyrzuconych butelek piwa. W 1984 roku w ramach projektu "100 butelek piwa na ścianie", grupa mnichów postanowiła oczyścić ze śmieci Sisaket i promować recykling. Wkrótce ta akcja przekształciła się w plac budowy, a brązową i zieloną wyściółką z butelek po piwie wyłożono nie tylko ściany świątyni, ale również jej wnętrze, a nawet toalety.

Baanphasawan
Jeśli chcemy przekonać się, jak to jest zamieszkać w owocu koniecznie udajmy się do Baanphasawan, ekskluzywnego ośrodka ze 100 domami w kształcie owoców, warzyw i roślin. Ośrodek jest jedynym bankiem nasion Durian, egzotycznych rodzimych owoców Tajlandii i ma ogromne sady owocowe. Ta 80-hektarowa posiadłość z górzystymi terenami jest zabawnym i ciekawym miejscem dla każdego miłośnika przyrody.

Rynek Amuletów
Niezależnie od tego, czy chcemy odeprzeć złe moce, poszukać jakiejś ochrony, czy kupić interesującą pamiątkę, rynek amuletów w Bangkoku jest miejscem, które warto odwiedzić. Z tysiącami drobiazgów i talizmanów rozkładają się tutaj setki sprzedawców. Mieszkańcy targują się na rynku kupując amulety, które mają błogosławić nowe domy, przynosić zdrowie, powiększać zbiory, a nawet zabezpieczyć przed złem. Rynek jest fascynującym miejscem, nawet dla mniej przesądnych.

logo-footer

Tajlandia to kraina uśmiechu. Poznaj razem z nami jej najpiękniejsze miejsca, kulturę i egzotyczną kuchnię!

KONTAKT
Mail: kontakt@jagiello-debica.pl
Adres: ul. ul. Wólczańska 128/134, Łódź

wakacje i wczasy w tajlandii

Często czytane

Wiedza niezbędna do podróżowania samolotem
Co musisz wiedzieć zanim polecisz samolotem cz.1
Co musisz wiedzieć zanim polecisz samolotem cz.2

Bangkok i jego atrakcje
Najwyżej oceniane atrakcje turystyczne w Chiang Mai
6 rzeczy, które wypada wiedzieć o Tajlandii
© Copyright jagiello-debica.pl All Rights Reserved.